Dziś jest 04 kwietnia 2020 (sobota)


 w najnowszym numerze 


Nowy system wynagradzania to rewolucja, na którą nas nie stać (nr 60)
dodano: 2018-06-18

Zrzeszenie przeprowadziło 13 regionalnych spotkań konsultacyjnych, pytając przedsiębiorców o ocenę rządowej propozycji zmiany zasad wynagradzania kierowców.

     
czytaj wiecej...


Przewoźnicy przeciw limitowi 200 litrów (nr 59)
dodano: 2018-04-24

Przedsiębiorcy skrytykowali plany Ministerstwa Finansów zmniejszenia do 200 litrów limitu paliwa, które będzie można wwozić do Polski w zbiornikach ciężarówek.

     
czytaj wiecej...


Rząd osłabia polskich przewoźników (nr 58)
dodano: 2018-03-02

Do konsultacji społecznych trafił projekt Ministerstwa Finansów obniżenia limitu wwozu paliwa bez opłat celnych i akcyzy do 200 litrów. Zarząd ZMPD negatywnie ocenił proponowane zmiany i uważa, że regulacje zagrożą firmom jeżdżącym na wschód, ale nie przyniosą oczekiwanego przez MF skutku.

     
czytaj wiecej...


Rok walki o swoje prawa (nr 57)
dodano: 2017-12-19

Najprawdopodobniej w 2018 roku rozegra się walka oprzyszłość polskich firm oraz europejskiego rynku przewozów drogowych.Parlament Europejski, Komisja Europejska i przedstawiciele rządów wypracująostateczny kształt Pakietu Mobilności oraz dyrektywy o pracownikachdelegowanych.

     
czytaj wiecej...


NIE dla delegowania w transporcie (nr 56)
dodano: 2017-11-06

Podczas odbywającego się 4 października br. w Brukseli posiedzenia Unii Transportu Drogowego (IRU), przedstawiciele kilkunastu krajowych zrzeszeń reprezentujących sektor transportowy zaprezentowali oficjalnie wielostronną deklarację, wyrażającą sprzeciw wobec propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej objęcia międzynarodowych przewozów drogowych (rozumianych jako tranzyt, przewozy dwustronne i przewozy transgraniczne) zasadami Dyrektywy o delegowaniu pracowników.

     
czytaj wiecej...


Unijny Pakiet Mobilności (nr 55)
dodano: 2017-09-25

Przepisy zawarte w Pakiecie Mobilności stanowią̨ poważne zagrożenie dla przyszłości polskiej branży transportowej i prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych w wielu krajach Unii Europejskiej.

     
czytaj wiecej...

« poprzednia | 1 | 2 | nastepna »


Mercedes-Benz
 
banery reklamowe(c). 2012 ZMPD. Wszelkie prawa zastrzezone.